Warsztaty: TikTok Shoah Education & Commemoration Initiative

W imieniu TikToka już tej jesieni zapraszamy instytucje z Polski i zagranicy, których działalność obejmuje edukację o historii Holokaustu, do udziału w projekcie warsztatowym organizowanym wspólnie z Agencją PP&C: TikTok Shoah Education & Commemoration Initiative.

TikTok jest jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych wśród nastolatków i młodych dorosłych z pokolenia Z – odgrywa kluczową rolę w edukacji członków tej generacji. TikTok Shoah Education & Commemoration Initiative ma na celu wykorzystanie tego potencjału, by edukować o Holokauście w sposób zarówno odpowiadający tej niezwykle ważnej tematyce, jak i specyfice platformy.

W ciągu ostatnich czterech lat TikTok Shoah Education & Commemoration Initiative współpracowała z ponad 25. miejscami pamięci i muzeami Holokaustu, które prowadzą komunikację na TikToku – m.in. z Miejscem Pamięci Mauthausen, Miejscem Pamięci Dachau, Muzeum Żydowskim w Berlinie czy Miejscem Pamięci Bergen-Belsen. Już w październiku rozpoczniemy kolejny, bezpłatny dla uczestników i uczestniczek cykl siedmiu sesji szkoleniowych online. Poruszymy tematy takie jak dyskurs i język wokół tematu Holokaustu w mediach społecznościowych, etyka i prawa autorskie na TikToku oraz przeciwdziałanie mowie nienawiści.

Ponadto zapraszamy uczestników i uczestniczki na 3-dniowy zjazd w Warszawie, który odbędzie się w dniach 4-6 listopada. Podczas spotkania uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia treści oraz projektowania długoterminowej strategii wykorzystania tej platformy do (inter)aktywnej komunikacji historii Zagłady i nowych, cyfrowych form pamięci. Zjazd uzupełnią wizyty studyjne.

Nasze szkolenie zakończy się wspólnym projektem przygotowanym przez uczestniczące instytucje, który zostanie opublikowany na TikToku z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz 80. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Uczestnicy i uczestniczki mogą wziąć udział w całym programie sesji online i zjazdu w Warszawie, jak i w samych sesjach online. Więcej informacji na stronie internetowej projektu.

Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracji – zgłoszenia przyjmujemy jeszcze tylko do 31 sierpnia!

Koordynacja projektu i partnerstwo merytoryczne: Fundacja Centrum Cyfrowe, Agencja PP&C

Sponsor i partner merytoryczny: TikTok

Partner akademicki i merytoryczny: The Hebrew University of Jerusalem