Rada Fundacji

Przewodniczący Rady Fundacji

Aleksander Tarkowski 

Z wykształcenia socjolog. Zajmuje się tworzeniem cyfrowych strategii i polityk publicznych, rzecznictwem oraz badaniem społeczeństwa cyfrowego.

Fundator i do 2020 roku Prezes Zarządu Fundacji Centrum Cyfrowe. Od 2004 roku działa, w Polsce i na świecie, w organizacjach i ruchach społecznych działających na rzecz otwartego internetu, specjalizując się w kwestiach związanych z prawem autorskim i własnością intelektualną. Zajmuje się również regulacją nowych technologii, rozwojem kompetencji cyfrowych oraz otwartością zasobów publicznych.

 

Członkowie Rady Fundacji

Magdalena Biernat

Do końca 2020 roku dyrektorka Centrum Cyfrowego. Socjolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i L’Université libre de Bruxelles. Dyrektorka zarządzająca Centrum Cyfrowego (2017-2020) fundacji Nowoczesna Polska (2012 – 2016). Członkini Komitetu Sterującego projektu Otwarta Zachęta. Koordynatorka biblioteki internetowej Wolne Lektury (2010 – 2015). Inicjatorka Copy Campu – konferencji poświęconej społecznym i ekonomicznym aspektom praw autorskich. Pomysłodawczyni kursu Własność intelektualna dla uczelni. Entuzjastka domeny publicznej, wolnej kultury oraz wolnego i otwartego oprogramowania.

Igor Ostrowski