Anonimowość w internecie – wyraz wolności czy narzędzie wrogości?
W najbliższy wtorek (28 lutego) w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone diagnozie języka i korzystania z Sieci jako przestrzeni publicznej, organizowane przez Fundację Wiedza Lokalna oraz Centrum Badań nad Nowymi Mediami Collegium Civitas.
Konferencja połączona z panelem dyskusyjnym stanowi część drugiej odsłony Raportu mniejszości – projektu poświęconego monitorowaniu i zwalczaniu mowy nienawiści oraz języka wrogości w polskim Internecie. Podczas spotkania twórcy monitoringu przedstawią wyniki kolejnego badania, a także, wraz z zaproszonymi gośćmi, zastanowią się nad zagadnieniem anonimowości w Sieci.
Czy anonimowość w Internecie jest niezbywalnym prawem użytkowników, służącym ochronie ich prywatności, czy raczej stanowi wytrych do wyrażania dowolnych opinii w równie dowolny sposób? Co daje, a co odbiera występowanie pod własnym imieniem i nazwiskiem w internetowej debacie publicznej? Krótko mówiąc, po co nam anonimowość w Internecie?
W dyskusji udział wezmą m.in.:
dr Justyna Hofmokl – Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Creative Commons
Edwin Bendyk – Tygodnik „Polityka”
Jarosław Grabowski – Onet.pl
Michał Gwiazdowski – wyborcza.pl
Piotr Waglowski – vagla.pl
dr Marek Troszyński – Raport mniejszości, Fundacja Wiedza Lokalna
Wstęp na konferencję jest wolny. Organizatorzy zahęcają do potwierdzenia przybycia poprzez zadeklarowanie wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku: http://www.facebook.com/events/183533035088688/
28 lutego 2012, godz. 11.00-14.00, Teatr Dramatyczny w Warszawie (pl. Defilad 1)