Ambasadorki i Ambasadorzy Spółdzielni Otwartej Edukacji
Projekt Spółdzielnia Otwartej Edukacji obchodzi swoje drugie urodziny.
Jest to moment, w którym postanowiliśmy oddać władzę nad działaniami w ręce uczestników SpołEdu. Mieliśmy czas, aby się poznać, ustalić wspólne wartości i cele. Kolejnym krokiem w projekcie jest opowiedzenie o otwartej edukacji innym. Zaprezentowanie na własnym przykładzie, co otwarta edukacji może dać nauczycielce, czy nauczycielowi, co może dać szkole i uczniom.
Kim są Ambasadorzy SpołEd?
Nauczyciele, z którymi współpracujemy pracują w bardzo różnych szkołach: publicznych, społecznych, specjalnych, podstawowych i średnich, liceach i szkołach zawodowych, w dużych miastach i małych miejscowościach. Uczą też różnych przedmiotów oraz oczywiście mają różnorodne zainteresowania.
I właśnie, między innymi w tym leży siła projektu u jego uczestniczek. Możemy dotrzeć do bardzo zróżnicowanej grupy odbiorców z różnorodnymi temat. Co istotne są to tematy ważne dla samych ambasadorów. Mamy zatem pewność, że będą oni bardzo autentyczni w tym co robią.
Jak będą działać sieci?
Praca wre, jesteśmy dopiero na początku drogi, więc obserwujcie czujnie kolejne kroki, o których informować będziemy na stronie. Już niedługo będziemy przedstawiać wszystkich naszych Ambasadorów i Ambasadorki oraz plany i opisy sieci. Na razie możemy tylko zdradzić rąbek tajemnicy, co się będzie działo.
W sieciach SpołEdu znajdziecie coś dla miłośników filmu i przyrody, fanów edukacji kulturalnej i działań interdyscyplinarnych. Będziemy też przyglądać się międzynarodowym trendom i wydarzeniom. W planach jest również sieć wspierająca nauczycieli dzieci niewidomych.
Autor: Krzysztof Pacholak