EduMoc ma Moc – zapraszamy
Już po raz drugi Centrum Cyfrowe ma przyjemność być partnerem niezwykłego wydarzenia, jakim jest EduMoc. To dwunastogodzinny wirtualny maraton spotkań z ekspertami, edukatorami, nauczycielami akademickimi i specjalistami wspierającymi działania edukacyjne. Autorami pomysłu i organizatorami wydarzenia jest grupa Superbelfrów RP, nauczycieli, którzy postanowili sami zadbać o jakość nauczania i dzięki oddolnie utworzonej sieci, wprowadzają realną zmianę w szkole.
W tym roku ponownie Superbelfrzy RP postanowili zaprosić wszystkich chętnych na bezpłatną konferencja w Internecie złożoną z szeregu równocześnie odbywających się webinariów, spotkań, warsztatów i wykładów. Podobnie jak w poprzednim roku, organizatorzy i prelegenci realizują tę inicjatywę za darmo, dotyczy to również platformy Clickmeeting, umożliwiającej bezpłatnie dostęp do wydarzenia dla tysiąca chętnych.
Tegoroczna edycja, to próba wypracowania wspólnej odpowiedzi na pytanie, orbitujące wokół hasła przewodniego: „Szkoła nie tylko miejscem nauki”. Konferencja startuje 7 października od godziny 9:00, a nauczyciele będą mieli możliwość uczestniczenia w dwóch sesjach równoległych. Goście wirtualnych pokoi poznają ciekawe sposoby na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów. Platforma ClickMeeting pozwala na prowadzenie czatu z nauczycielami-praktykami przedstawiającymi wypracowane rozwiązania, co jest wielkim atutem tej konferencji.
Proponujemy również udział w dyskusji panelowej, podczas której rozmówcy, czyli Marianna Kłosińska, Przemysław Sadura i Jan Hartman, skupią się w rozmowie moderowanej przez Aleksandrę Pezdę, dziennikarkę, autorkę książki „Koniec epoki kredy” na udzieleniu odpowiedzi na kontrowersyjne pytanie: „Po co szkoła?” W tym roku przedstawimy również różnorodne pomysły do wykorzystania w pracy wychowawczej, mentorskiej, tutorskiej.
Szczególną atrakcją będzie prezentacja koncepcji i metod nauczania przez takie sławy z tej dziedziny jak prof. Stanisław Czachorowski oraz gość specjalny, prof. Martin Ebner, wykładowca Graz University of Technology w Austrii, specjalizujący się w badaniu sposobów wykorzystania technologii w edukacji oraz Hans de Four, promotor wymiany zasobów edukacyjnych, koordynator w firmie KlasCement od maja 1998r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji i wydarzeniu na Facebooku.