Apel organizacji pozarządowych w sprawie reformy ITU

Pięć organizacji pozarządowych wystosowało do ministra administracji i cyfryzacji apel o jednoznaczne zapisanie w instrukcjach negocjacyjnych na spotkanie poświęcone reformie Międzynarodowej Organizacji Telekomunikacyjnej (ITU), że Polska nie wyrazi zgody na dyskusję dotyczącą przeniesienia kontroli nad internetem do ITU. Jest to niezmiernie ważne w sytuacji, gdy dynamiczna sytuacja podczas negocjacji mogłaby doprowadzić do zaangażowania przedstawicieli Polski w debatę na temat roli ITU w czasach, gdy dotychczasowe kanały komunikacyjne są zastępowane przez internet.
List jest kolejnym elementem dyskusji nad reformą Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych (ITR). Apel został podpisany przez Fundację Panoptykon, Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, Fundację Nowoczesna Polska, Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz Internet Society Poland.
Pełna treść listu:
Apel do MAiC – ITU 2012

Download the PDF file .

Jedna odpowiedź do “Apel organizacji pozarządowych w sprawie reformy ITU”

 1. blazej pisze:

  Wolność w internecie jest potencjalnie zagrożona przez działania ITU.
  Nasza prośba: zapraszajcie POTENCJALNIE zainteresowanych znajomych do tego wydarzenia na facebooku.
  1. Żądamy aby skład polskiej delegacji na konferencję był jawny i nie zmuszano nas do korzystania ze źródeł przeciekowych ( http://files.wcitleaks.org/public/Delegates%20List%20-%2028%20Nov%202012.pdf )
  2. Oczekujemy, że każdego dnia delegacja naszego rządu podzieli się z nami informacjami o planach rozmów, które będą prowadzone.
  3. Oczekujemy, że delegacja codziennie po zakończeniu spotkań przedstawi Internautom (np; na specjalnym blogu) wypracowane przez uczestników konferencji stanowisko.
  https://www.facebook.com/events/256933511098764

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz zostanie dodany po zatwierdzeniu przez administratora