Dozwolone od lat 70

„Dozwolone od lat 70” to nasza wakacyjna kampania mająca na celu rozpowszechnienie wiedzy dotyczącej domeny publicznej w Polsce.

DOMENA PUBLICZNA To zbiór utworów nie objętych autorskimi prawami majątkowymi. Oznacza to możliwość ich wykorzystania bezpłatnie przez każdego. Zbiór ten stanowi wspólne dobro całego społeczeństwa. Jest dziedzictwem, dzięki któremu tworzona jest nowa wiedza i dzieła kultury. Zapewnia wolny dostęp do nauki, edukacji i kultury.

W Polsce dzieło jest chronione prawem autorskim od momentu powstania aż do 70 lat po śmierci autora. Po tym czasie prawo autorskie wygasa, a utwór wchodzi do domeny publicznej.

UTWÓR DOSTĘPNY W DOMENIE PUBLICZNEJ MOŻESZ swobodnie kopiować, swobodnie zmieniać i remiksować, swobodnie rozpowszechniać, swobodnie przedstawiać i wykonywać, a także wykorzystywać do celów komercyjnych. Wszystko to pod warunkiem, że zostanie wyraźnie oznaczony autor oryginału.

Podoba się Wam kampania? Puśćcie ją dalej w świat! Materiały do pobrania w dużej rozdzielczości znajdziecie na końcu wpisu.


 
pobierz: kampania dozwolone do lat 70

2 odpowiedzi na “Dozwolone od lat 70”

  1. Charlie Librarian pisze:

    Fajne, wykorzystam i powieszę u siebie w biblio:) Tylko jeszcze lepiej, by było gdyby każdy z plakatów miał podpis o jakie dzieło chodzi, bo ja mam tyak tylko zonaczonego Degasa.

  2. Centrum Cyfrowe pisze:

    Bardzo cieszymy się, że się podoba! Faktycznie, podpisy umieszczaliśmy pod zdjęciami publikowanymi online, a nie na samych grafikach – w wersji „analogowej” jedynie Degas miał format plakatowy, a reszta – pocztówkowy. Wówczas opis autora i dzieła znajdował się na rewersie kartki. Jeśli kampania zawisła w bibliotece baaardzo prosimy o zdjęcie!:) chętnie też przekażemy pocztówki z kampanią – można wpaść po nie do nas na Andersa lub możemy wysłać pocztą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz zostanie dodany po zatwierdzeniu przez administratora