Koalicja Otwartej Edukacji ma nowe Prezydium

Na koniec roku duże zmiany w KOED, którego Centrum Cyfrowe jest członkiem.  Mamy nowe prezydium, na którego czele stanie Aleksandra Czetwertyńska, specjalistka ds. otwartej edukacji w fundacji.

W połowie listopada Rada Koalicji Otwartej Edukacji wybrała nowe Prezydium.

W wyniku wyborów Aleksandra Czetwertyńska, specjalistka ds. otwartej edukacji Centrum Cyfrowego została przewodniczącą prezydium. Wraz z Aleksandrą Saczuk (Fundacja Szkoła z klasą) i Michałem Starczewskim (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego) będzie realizować misję koalicji w duchu otwartości.

 

Koed oprócz bieżących działań inicjowanych przez poszczególne organizacje, tworzenia wspólnych stanowisk, ekspertyz, i publikacji organizuje wydarzenia, które na stałe wpisały się w kalendarz organizacji działających na rzecz otwartości.

Pierwszym z nich już w styczniu będzie dzień Domeny Publicznej. Czyli moment, w którym świętujemy wygaśnięcie majątkowych praw autorskich do dzieł, których autorzy zmarli 70 lat temu. W 2019 roku, będą to między innymi Mahatma Gandhi i reżyser “Narodzin narodu” D.W. Griffith.

 

Koalicja Otwartej Edukacji zajmuje się trzema obszarami otwartości: edukacją, nauką i kulturą. W tym roku świętuje swoje 10-lecie. Zrzesza aż 39 organizacji z całej Polski. 

Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcamy do śledzenia poczynań Koalicji a nowemu Prezydium gratulujemy i życzymy powodzenia.

 

Prezydium_KOED_2018
Tytuł: Prezydium_KOED_2018