Branża cyfrowa o reformie prawa autorskiego

Postanowiliśmy dołączyć do szerokiej koalicji organizacji konsumenckich i pozarządowych, związków przedsiębiorców polskiego sektora nowoczesnych technologii, środowisk startupowego, studenckiego oraz stowarzyszeń działających na rzecz bibliotek i dostępu do informacji, aby wspólnie przedstawić, po raz kolejny, nasze stanowisko w sprawie europejskiej reformy prawa autorskiego. Mamy nadzieję, że zostanie ono uwzględnione przez polskich eurodeputowanych w dalszych pracach nad unijną reformą prawa autorskiego. List dostępny jest tutaj. 

Już po raz drugi wspólnie z Federacją Konsumentów, Krajową Izbą Gospodarczą, Start-up Poland, Związkiem Cyfrowa Polska, Lewiatanem i Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców zabieramy głos w sprawie reformy. Nasze zdanie, w tym przypadku zbieżne, prezentowaliśmy już w czerwcu.

W kontekÅ›cie najbardziej kontrowersyjnej propozycji – art. 13 – rekomendujemy stanowisko przyjÄ™te przez KomisjÄ™ IMCO (która daleka jest od ideaÅ‚u, ale w procesie legislacyjnym chodzi o kompromisy), które w znacznie lepszy sposób zachowuje równowagÄ™ pomiÄ™dzy interesami obywateli i przedsiÄ™biorców, a branżą medialnÄ…. Propozycja ta rozsÄ…dniej podchodzi do kwestii filtrowania treÅ›ci w internecie oraz doprecyzowuje kwestiÄ™ zgodnoÅ›ci nowych przepisów z DyrektywÄ… o handlu elektronicznym, doprecyzowujÄ…c kwestie budzÄ…ce teraz najwiÄ™ksze kontrowersje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz zostanie dodany po zatwierdzeniu przez administratora