Otwarta edukacja w praktyce, czyli witamy na kursie

Już od ponad dwóch tygodni dostępny jest kurs wspierający nauczycielki i nauczycieli w tworzeniu otwartych zasobów edukacyjnych. Sprawdźcie, czego można dowiedzieć się na naszym kursie.

“Otwarte zasoby edukacyjne” to kurs onlinowy oparty na praktycznych, sprawdzonych działaniach Spółdzielni Otwartej Edukacji.

Kurs ruszył 22 października w kameralnym gronie 30 nauczycieli i nauczycielek. Zaprosiliśmy ich do wspólnego tworzenia otwartych zasobów edukacyjnych.

Głównym celem kursu jest przećwiczenie na własnej skórze, czym właściwie jest otwarty zasób edukacyjny, jakie są korzyści z tworzenia takich materiałów i czy jest możliwe wprowadzenie takiego modelu pracy w szkole. Pokazujemy też, że otwarta edukacja to coś więcej, niż zasoby, to również metody i sposób pracy, jak również spojrzenie na własne potrzeby. W tym wszystkim uczestników wspierają mentorki i mentor, którzy służą radą i inspiracjami.

Już po tym krótkim czasie widać wyraźnie chęć i potrzebę dzielenia się swoimi materiałami, głównie we własnej szkole, co jest świetnym pierwszym krokiem w dalszym otwieraniu się szkoły. Mocno kibicujemy takim oddolnym inicjatywom i mamy nadzieję, że takich małych, lokalnych, szkolnych, środowiskowych platform wymiany wiedzy będzie coraz więcej.

A na razie zapraszamy wszystkich do zaglądania na kurs, przeglądania materiałów, prowadzenia dyskusji, przesyłania własnych zasobów i pomysłów.

Kurs znajduje się tutaj: https://spoledkurs.centrumcyfrowe.pl/