Pierwsza edycja kursu „Otwarta edukacja w praktyce” za nami

W kursie wzięło udział kilkadziesiąt nauczycieli i nauczycielek, ale również pracownicy uniwersytetów i bibliotek. W czasie 6 tygodni czytali materiały , oglądali filmy i realizowali zadania. Głównym celem kursu było poznanie narzędzi niezbędnych do stworzenia swojego własnego otwartego zasobu edukacyjnego, a efekcie opracowanie własnego materiału. Zadania jeszcze do nas spływają, ale mamy nadzieję, że będzie to początek bazy zasobów.

Wszystkich zachęcaliśmy również do uczestniczenia w rozmowach i dyskusjach w komentarzach do kursu.

Rozmowy, które mogą być również inspiracją można przeczytać na kursie na końcu każdego z modułów. Nadal zachęcamy też do dopisania własnych refleksji.

http://spoledkurs.centrumcyfrowe.pl

Webinarium podsumowujące

Kurs podsumowywać będzie webinarium prowadzone przez mentorów kursu: Karolinę Iwaniukowicz, Magdalenę Szyposzyńską i Wojciecha Wątora.

Webinarium odbędzie się 12 grudnia o godzinie 19.00. Nasi prowadzący opowiedzą o tym, co ich inspiruje i pomaga im w pracy, jak rozumieją otwartą edukację i czy udaje im się wprowadzić jej założenia w pracy.

Tutaj dostępny jest link do webinarium

Jedną refleksją chcielibyśmy się podzielić jeszcze przed webinarium. Ogromne wrażenie zrobiła na nas chęć uczestników do współpracy i pomysły na tworzenie platform, stron i narzędzi służących do dzielenia się otwartymi zasobami. Bardzo chcemy wspierać takie inicjatywy i szukać dla nich rozwiązań

Ankieta ewaluacyjna

Wszystkich, którzy mieli okazję wziąć udział w kursie (z mentorem lub bez), zachęcamy wypełnienia ankiety ewaluacyjnej, pomoże nam to udoskonalić sam kurs i metody na nim wykorzystane.

Ankieta dostępna tutaj.

Najlepsze zasoby stworzone przez uczestników kursu umieścimy na stronie kursu.  Tych, którzy jeszcze nie zdążyli zapoznać się z materiałami serdecznie do tego zachęcamy. A wszystkim dotychczasowym uczestnikom i uczestniczkom dziękujemy!