Szkoła Infografiki – przegląd linków #1

Wraz ze startem projektu Szkoły Infografiki ruszamy z regularnymi postami prezentującymi ciekawostki i wiadomości ze świata data journalismu, infografik i wizualizacji danych.
1. Mozilla Open News to projekt powstały we współpracy Knight Foundation i Mozilla Foundation, który ma na celu zbudowanie społeczności między dziennikarzami i programistami a przez to rozwijanie gałęzi data journalismu. W ramach projektu organizowane są staże w redakcjach, hackatony (12 hackatonów w 2012 roku), a wiosną uruchamione zostanie centrum z materiałami edukacyjnymi.
2. Kitchen Budapest, nasz niedościgniony partner medialabowy, opublikowało niedawno wizualizację informacji przepływających przez jedną z najpopularniejszych na Węgrzech stron internetowych. To najnowsza z wizualizacji powstałych w ramach projektu SubMap.
3. W Perugi odbędzie się VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Dziennikarskiego, w ramach którego zorganizowana będzie Szkoła Data Journalismu. Trzy panele dyskusyjne i pięć warsztatów (szukanie historii w danych, wizualizacja danych) prowadzone przez przedstawicieli m.in. Open Knowledge Foundation i Guardian Data Blog. Rejestracja trwa do 20 marca!
4. The Weight od Data to tytuł prezentacji Jera Thorpa, współpracownika NYTLabs, wygłoszonej podczas Tedx Vancouver. Thorp mówi w niej o bezpośredniej relacji między danymi a naszą rzeczywistością pokazując, że w nich znajdziemy odbicie codziennego życia.
5. Jen Thorp jest też współautorem projektu OpenPaths.cc. Wykorzystując dane geolokalizacyjne sieci WiFi gromadzone np. w iPhonie, możemy stworzyć mapę tras po których się poruszaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz zostanie dodany po zatwierdzeniu przez administratora