The Case of Text and Data Mining, konferencja w PE podsumowująca rok prac nad reformą prawa autorskiego

12 listopada 2013 w Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja „Copyright & research & innovation policy: The Case of Text and Data Mining„. Gospodarzami konferencji są Europosłowie Amelia Andersdotter, Marietje Schaake i Paweł Zalewski.
Konferencja odbywa się na dzień przez sesją plenarną zwieńczającą trwający od początku roku proces konsultacyjny „Licenses for Europe”, jednym z jej celów jest podsumowanie tego procesu z perspektywy zaangażowanych w niego organizacji pozarządowych. Szczególny nacisk zostanie położony na kwestię „text and data mining”, która była przedmiotem prac jednej z grup roboczych Licences for Europe. Warto przypomnieć, że koalicja organizacji pozarządowych i instytucji badawczych wycofała się z prac grupy roboczej, ze względu na zbytnie zawężenie zakresu prac – uniemożliwiające znalezienie rozwiązań prawnych wspierających eksplorację tekstów i danych. Także cały proces Licenses for Europe jest krytykowany za skupienie się wyłącznie na kwestiach licencjonowania na wspólnym rynku, pomijając możliwość prac legislacyjnych i reformy prawa autorskiego – w szczególności Dyrektywy InfoSoc.
Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele sektora pozarządowego, parlamentarzyści, osoby związane z przemysłem kreatywnym i naukowcy. Pośród prelegentów znajdą się Alek Tarkowski oraz Jarosław Lipszyc, którzy przedstawią zagadnienia związane z postępami prac nad reformą prawa autorskiego w Polsce.
Konferencję współorganizuje inicjatywa Copyright for Creativity, której sygnatariuszem jest Centrum Cyfrowe.
Polecamy zapoznanie się z programem wydarzenia.
C4C-12-Nov-2013-Event-Poster
Aktualizacja: Na stronie koalicji Copyright for Creativity jest już relacja i materiały z wydarzenia. Polecamy w szczególności krótki materiał wideo.

3 odpowiedzi na “The Case of Text and Data Mining, konferencja w PE podsumowująca rok prac nad reformą prawa autorskiego”

  1. internauta pisze:

    Kiedy będą materiały dostępne z tej konferencji

  2. centrumcyfrowe pisze:

    wideo, jeśli się pojawią, to na stronie koalicji Copyright4Creativity http://copyright4creativity.eu/category/news/ dodamy aktuliazację do posta wtedy również

  3. Alek Tarkowski pisze:

    Materiały z konferencji już są dostępne: http://copyright4creativity.eu/project/c4c-brussels-event-november-2013/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarz zostanie dodany po zatwierdzeniu przez administratora