Zapraszamy na Kongres Wolności
Fundacja Projekt: Polska organizuje 7-8 wrzeÅ›nia drugi Kongres WolnoÅ›ci, pod hasÅ‚em „Cyfrowe pokolenie w demokracji”. Centrum Cyfrowe jest współorganizatorem wydarzenia, którego celem jest spojrzenie na PolskÄ™ – i polskie cyfrowe spoÅ‚eczeÅ„stwo – z punktu widzenia mÅ‚odego pokolenia. Zgodnie z zaÅ‚ożeniami Kongresu,
„mÅ‚odzi Polacy, których w najwiÄ™kszym stopniu bÄ™dÄ… dotykaÅ‚y decyzje podejmowane dzisiaj, nie majÄ… wpÅ‚ywu na swojÄ… przyszÅ‚ość. Chcemy to zmienić. Chcemy zobaczyć jaki kraj zrobiliby sobie ludzie wychowani w wolnej Polsce, w cyfrowym Å›wiecie”.
W ramach Kongresu wystÄ…pi Alek Tarkowski, który opowie o wizji sieciowej demokracji partycypacyjnej starajÄ…c siÄ™ trzeźwo ocenić znaczenie internetowych inicjatyw na podstawie doÅ›wiadczeÅ„ z realizowanego w Centrum od trzech lat programu opengov. Zapraszamy również debaty panelowe w ramach serii „Prawo i idee”, dotyczÄ…ce m.in. internetu i demokracji oraz zgromadzeÅ„ w cyfrowym Å›wiecie. Drugiego dnia Kongresu polecamy natomiast zamykajÄ…ce wystÄ…pienie Daniela Vaarika z Estonii, który opowie o niesamowitym eksperymencie artystycznym, w ramach którego awangardowy teatr zaÅ‚ożyÅ‚ w Estonii populistycznÄ… partiÄ™ – jako komentarz stanu współczesnej demokracji (Vaarik pisaÅ‚ o swoich doÅ›wiadczeniach na stronie Edgeryders).
Dodaj komentarz