Premiera
Rozwój Spółdzielni Otwartej Edukacji jest możliwy dzięki wspólnej pracy i wiedzy kilkudziesięciu zaangażowanych w nią osób. To samo dotyczy tworzonej przez ostatni rok publikacji podsumowującej dobre praktyki nauczania kompetencji cyfrowych w bibliotece. Do współpracy zaprosiłyśmy bibliotekarki, które już od pewnego czasu uczestniczyły w projekcie, a teksty merytoryczne powstały między innymi na podstawie materiałów wypracowanych przez trenerki/trenerów i w czasie kursów internetowych.
O tym, jak korzystać z publikacji w swojej codziennej pracy opowiedzą Wam autorki: Agnieszka Kaczmarek, Anna Wróblewska i Anna Walkowiak-Osowska.
Publikację znajdziecie tutaj.
Prowadzące:
Agnieszka Kaczmarek – z zamiłowania społecznik, z pasji bibliotekarz. Zawodowo związana z MBP w Ostrowi Mazowieckiej. Pozyskuje środki zewnętrzne na projekty promujące region przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Prowadzi warsztaty i szkolenia m.in. z rozwoju kompetencji cyfrowych. Pomysłodawczyni projektu promującego bookcrossing pt. „Biblioteka pod chmurką” i „Photon na start” z programowania dla dzieci oraz gry mobilnej „Moja Ostrów”.
Anna Wróblewska-Zawadzka – Trenerka kompetencji cyfrowych i koordynatorka projektów. Szkoli rady pedagogiczne z wykorzystywania MS Teams w edukacji oraz w projektach „Lekcja: Enter” oraz „SpołEd w bibliotece”. Wspiera organizacje społeczne jako Mobilna Doradczyni w programie Sektor 3.0.
Anna Walkowiak-Osowska – bibliotekarka w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu, trenerka, prowadzi warsztaty z otwartych zasobów edukacyjnych (OZE). Promuje czytelnictwo poprzez recenzje książek w prasie. Ukończyła studia na kierunkach filologia polska i filologia słowiańska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczy się Polskiego Języka Migowego. Uzależniona od czytania kryminałów.