2023 rok przyniesie zmiany w Centrum Cyfrowym

W 2023 Magdalena Biernat przestanie pełnić rolę współdyrektorki Centrum. Przez wiele lat Magda czuwała nad rozwojem fundacji, wdrażając procesy, które dziś stanowią podstawę jej działania. Za te wszystkie wspólne lata bardzo jej dziękujemy i cieszymy się, że pozostanie w bliskim kontakcie z Centrum jako członkini Rady Fundacji.

 

Od dwóch lat Magdalena Biernat i Aleksandra Janus pełniły rolę współdyrektorek Centrum Cyfrowego. W styczniu 2023 Fundację czekają zmiany: po sześciu latach Magda kończy pracę w Centrum, a Aleksandra zostaje prezeską Fundacji.

W Centrum Cyfrowym dążymy do dalszej demokratyzacji sposobu zarządzania, dlatego rozszerzamy obecny skład Zarządu. Do Aleksandry Janus i Mai Drabczyk dołącza Aleksandra Czetwertyńska, wieloletnia członkini zespołu, która kieruje zespołem Otwartej Edukacji. Tym samym w Zarządzie znajdą się przedstawicielki trzech obszarów działania Centrum: otwartej kultury, otwartej edukacji i rzecznictwa. Od początku grudnia wspiera je również Bernadeta Sondej, która rozpoczęła współpracę z organizacją na stanowisku dyrektorki operacyjnej.

_MG_4146-2
Tytuł: _MG_4146-2

Sześć lat wspólnej pracy

Magda Biernat rozpoczęła pracę w Centrum Cyfrowym jako dyrektorka zarządzająca i będąc na tym stanowisku wprowadziła wiele zmian w sposobie działania organizacji. Najpierw wspólnie z Alkiem, a następnie w poszerzającym się zarządzie, Magda była między innymi liderką takich procesów, jak wdrożenie i coroczne aktualizacje przejrzystej i jawnej polityki płac Centrum Cyfrowego, a także wprowadzenie Zasad Dobrej Współpracy.

Gdy w 2021 roku Magda i Ola objęły stanowiska współdyrektorek, wprowadziły system udzielania informacji zwrotnej w zespole (w tym informacji skierowanej do Zarządu).

Magda przywiązywała dużą wagę do inwestowania w kształcenie i rozwój kompetencji w zespole, tak aby jak najwięcej członkiń zespołu mogło reprezentować organizację jako ekspertki w swoich dziedzinach. Wspólnie z Olą i Mają starały się wspierać pomysły na rozwój organizacji płynące od zespołu. To właśnie z inicjatywy członkiń zespołu Centrum Cyfrowe jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce, wprowadziło także urlop menstruacyjny.

Praca z Magdą była też źródłem wielkiej satysfakcji i nieustannej inspiracji dla całego zespołu. Nikt tak nie potrafił motywować nas do działania i cieszyć się naszymi sukcesami, jak ona. Trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy, już w Organizacji Narodów Zjednoczonych, i cieszymy się, że będzie wspierać Centrum jako członkini Rady Fundacji, której przewodniczy Alek Tarkowski.