21.10 | Premiera raportu „Polskie uczelnie w czasie pandemii”

Polskie uczelnie w czasie pandemii - spotkanie
Tytuł: Polskie uczelnie w czasie pandemii - spotkanie
ccbysa
Autor: Tomasz Głowacki

Jakie zmiany na polskich uczelniach wymusiła pandemia? Czy możemy mówić o cyfrowej rewolucji? 21 października o 10:00 Fundacja Centrum Cyfrowe zaprasza na premierę najnowszego raportu projektu SpołTech „Polskie uczelnie w czasie pandemii”.

Na podstawie swoich badań dr Marta Klimowicz wyodrębniła 5 etapów radzenia sobie z kryzysem przez nauczycieli i nauczycielki akademickie:
– faza pierwsza: zawieszenie i chaos
– faza druga: wsparcie (lub jego brak)
– faza trzecia: nowa i następna normalność
– faza czwarta: przeciążenie
– faza piąta: pogodzenie i wyciągnięcie lekcji

A jak wygląda faza szósta? Czy rozpoczynający się właśnie semestrem zimowy ponownie otwiera chaos? Czy jednak mamy już do czynienia z wdrażaniem przemyślanej strategii?

➡️ Raport przeczytacie na stronie: https://bit.ly/3k43TBK
➡️ Webinar promujący raport odbędzie się na platformie Clickmeeting. Link do zapisów: https://bit.ly/3nR49GL
Dostępna będzie też transmisja online wydarzenia.

Udział w dyskusji wezmą:

? dr Marta Klimowicz – autorka raportu „Polskie uczelnie w czasie pandemii”, ekspertka projektu SpołTech, doktorka socjologii internetu od ponad dziesięciu lat pracująca w branży IT. Współzałożycielka BalansPL, fundacji działającej na rzecz zwiększenia obecności kobiet w życiu publicznym. Obecnie zarządza zespołem Growth w Monterail, firmie tworzącej oprogramowanie dla klientów z całego świata.

? dr Karol Jachymek – doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych, komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze.

? Agnieszka Chrząszcz – zastępczyni Dyrektora Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od kilkunastu lat zajmuje się wdrażaniem, projektowaniem i promowaniem e-learningu akademickiego oraz innowacyjnej dydaktyki akademickiej w Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczje w Krakowie.

Spotkanie poprowadzi Alek Tarkowski, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Cyfrowe i kierownik merytoryczny projektu SpołTech.

banery_loga-szerokość_764px
Tytuł: banery_loga-szerokość_764px