Co słychać w II edycji kursu SpołEd dla bibliotek?

Druga edycja naszego kursu online “Otwarte zasoby edukacyjne w bibliotece” trwa w najlepsze. Od stycznia ponad 350 bibliotekarek i bibliotekarzy z całej Polski, pod opieką doświadczonych mentorów, kontynuuje przygodę z otwartością. Są z nami pracownicy bibliotek szkolnych, pedagogicznych, publicznych, akademickich i naukowych, a także przedstawiciele domów kultury czy organizacji pozarządowych.

Strona główna kursu
Tytuł: Strona główna kursu
ccby

Uczestnicy i uczestniczki zakończą kurs stworzeniem własnego otwartego zasobu edukacyjnego – scenariusza zajęć, plakatu, prezentacji, filmiku. Otwartego – to znaczy opublikowanego na wolnych licencjach, tak że każdy z Was może z niego dowolnie korzystać: użyć w czasie zajęć, zawiesić w bibliotece, zmienić wedle chęci i potrzeby.

Narzędzia
Tytuł: Narzędzia
ccby

W czasie kursu nie tylko tworzymy, ale i zdobywamy wiedzę – o tym, czym jest otwartość w edukacji, jak ją wykorzystać w bibliotece, gdzie szukać otwartych, gotowych do ponownego wykorzystania, materiałów. A także jak prowadzić zajęcia z dorosłymi i jak przygotować ofertę biblioteki w taki sposób, żeby odpowiadała na prawdziwe potrzeby czytelników. Nie brakuje też oczywiście podstaw prawa autorskiego i informacji na temat wolnych licencji.

Dostępność
Tytuł: Dostępność
ccby

Kurs jest też okazją do wymiany doświadczeń i dzielenia się pomysłami. Działające na platformie kursu Forum zapełnia się dobrymi praktykami. To również miejsce na zasięgnięcie rady czy podzielenie się wątpliwościami. Pomocy udzielają mentorzy, a także inni uczestnicy i uczestniczki kursu. Współpraca to przecież jedna najważniejszych wartości Spółdzielni Otwartej Edukacji.

FE_poziom_pl
Tytuł: FE_poziom_pl