I Zjazd Ambasadorów Spółdzielni Otwartej Edukacji

SpołEd wciąż się zmienia i idzie do przodu. Nie mamy czasu, aby się powtarzać, ponieważ nieustannie chcemy realizować kolejne pomysły. Tym razem, takim pomysłem wypracowanym wspólnie z uczestnikami projektu, jest stworzenie sieci współpracy nauczycieli i edukatorów skupionych wokół otwartej edukacji. To kolejny krok w naszej oddolnej edukacyjnej rewolucji.

Co się będzie działo

Przez dwa dni będziemy pracować nad sposobami współpracy lokalnie i na odległość, które będą wspierać ideę współtworzenia otwartych zasobów, dzielenia się wiedzą i umiejętnościami i udostępniania wytworzonych materiałów w sieci. 

W zjeździe udział wezmą nauczyciele i nauczycielki, którzy już uczestniczyli w cyklu spotkań SpołEdowych w poprzednich dwóch latach. Wszyscy mają za sobą doświadczenie współtworzenia własnych innowacyjnych narzędzi edukacyjnych i wszyscy realizują przy okazji inne projekty w swoich szkołach. 

Teraz pozostaje przekuć to doświadczenie w działanie. W pracy nad projektami pomagać będzie Emilia Żuber, uczestniczka projektu SpołEd, jak również koordynatorka lokalnej sieci nauczycieli dotyczącej edukacji filmowej. Oraz Kamil Śliwowski, mentor Spółdzielni, który opowie o tym jak współpracować na odległość i czy to w ogóle jest możliwe.

Dzięki Kamilowi, który pełni funkcję wicedyrektora programu edukacyjnego w Centralnym Domu Technologii, drugi dzień spędzimy właśnie tam. Będziemy mieć okazję nie tylko dopracować plany działania sieci, wymienić się wiedzą i doświadczeniami, ale również zwiedzimy wystawę, na której prezentowane są nowe technologie.

Co będzie dalej?

Zjazd zakończymy z planami sieci nauczycieli otwartej edukacji. Przez kolejne miesiące będziemy te plany wdrażać. Zachęcamy zatem do śledzenia działań Spółdzielni, ponieważ możliwe, że już niedługo również w waszej okolicy odbędzie się spotkanie dla nauczycieli tworzących otwarte zasoby edukacyjne.

KPacholak_prev__KP_2652
Tytuł: KPacholak_prev__KP_2652
ccby