Maja Drabczyk w Zarządzie Centrum Cyfrowego!

W Centrum Cyfrowym wierzymy w siłę kolektywnego zarządzania. Dlatego z wielką radością dzielimy się informacją o rozszerzeniu Zarządu naszej organizacji o kolejną członkinię - Maję Drabczyk.

Zarząd Fundacji Centrum Cyfrowe
Tytuł: Zarząd Fundacji Centrum Cyfrowe
ccby
Zarząd Fundacji Centrum Cyfrowe, Magdalena Biernat, Maja Drabczyk, Aleksandra Janus

W Centrum Cyfrowym wierzymy w siłę kolektywnego zarządzania. Dlatego z wielką radością dzielimy się informacją o rozszerzeniu Zarządu naszej organizacji o kolejną członkinię – Maję Drabczyk

Równo rok temu Magda Biernat i Aleksandra Janus przejęły zarządzanie Centrum Cyfrowym jako Dyrektorki i członkinie Zarządu, współdzielące obowiązki i odpowiedzialność, wspólnie kierując organizacją. Pisaliśmy wówczas o tym, że zmiana ta jest elementem szerszego procesu dążenie do bardziej kolektywnego modelu zarządzania organizacją. Rozszerzenie Zarządu o nową osobę jest kolejnym krokiem w tym kierunku. 

Maja dołączyła do naszego zespołu wraz z początkiem września 2021, obejmując kierownictwo zespołu rzeczniczego w naszej organizacji. Również w zarządzie pod jej opieką znajdują się zagadnienia z tego obszaru. 

Maja ma bogate doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych z obszaru cyfrowego dziedzictwa i nowych technologii, jest członkinią wielu sieci o zasięgu europejskim i światowym, w tym Rady Stowarzyszenia Sieci Europeana, zarządu Fundacji EUscreen oraz przewodniczącą Komisji ds. Wartości, Wykorzystania i Prawa Autorskiego FIAT IFTA. Z wykształcenia jest socjolożką, z zamiłowania badaczką i menadżerką projektów, najchętniej tych skupionych wokół lepszego zrozumienia społecznej wartości cyfryzacji sektorów kultury i edukacji w odniesieniu do potrzeb ich użytkowników.

Przed przyjściem do Centrum Cyfrowego, Maja odpowiadała za współpracę zagraniczną Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA). Wcześniej uczestniczyła w tworzeniu strony crowdfundingowej Wspieramkulture.pl oraz pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roli ekspertki ds. stosunków międzynarodowych.