Otwartość dla bibliotek. Wielki początek SpołEd

Projekt SpołEd w bibliotece rozpoczął się już w czerwcu. Teraz, po paru miesiącach przygotowań ruszyliśmy pełną parą, zaczynając szkoleniem dla mentorek i mentorów. To pierwszy krok do uruchomienia kursu online dla bibliotekarek i bibliotekarzy.

Nasi mentorzy i mentorki będą mieli bardzo ważną rolę do wypełnienia w projekcie. Dzięki nim przeszkolimy ponad tysiąc pracowników i pracowniczek bibliotek i edukatorów z tworzenia i wykorzystywania otwartych zasobów edukacyjnych. W następnym kroku zaprosimy część uczestników kursu na warsztaty stacjonarne, a w efekcie do przeprowadzenia własnych spotkań dla użytkowników bibliotek.

O mentorach i mentorkach

Kurs, który rusza w styczniu będzie przeznaczony dla bibliotekarzy i bibliotekarek pracujących w bibliotekach szkolnych, publicznych, akademickich, ale też dla pracowników domów kultury i dlatego zależało nam, aby nasi mentorzy byli wyjątkowi i zróżnicowani. Szukaliśmy osób z różnym doświadczeniem i zainteresowaniami. Animatorów kultury i bibliotekarki akademickie, osoby znające się na tworzeniu materiałów edukacyjnych, prowadzeniu zajęć i animowaniu społeczności lokalnej.

brak
Tytuł: brak
ccby
Autor: ACz

O szkoleniu

W czasie szkolenia uczestnicy mieli okazję, żeby poznać wartości i idee, które przyświecają projektowi, ale również, żeby ugruntować wiedzę i przećwiczyć umiejętności pracy z uczestnikiem online.

Jedną z nadrzędnych wartości, która przyświeca pracy Centrum Cyfrowego, a w tym również projektowi Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece jest uczenie się. Zakładamy, że i teraz tak będzie. Kurs w trakcie trwania projektu będzie się zmieniał i my będziemy się uczyć wraz z kolejnymi edycjami. Ta otwartość pomoże nam dostosować, jak najlepiej kurs do potrzeb uczestników/uczestniczek i wykorzystać wiedzę i doświadczenie wszystkich 24 mentorów.

 

O kursie

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kursie. W czasie jego trwania będzie można dowiedzieć się czym są otwarte zasoby edukacyjne, jak je wykorzystać w pracy w bibliotece, jak tworzyć własne otwarte zasoby oraz jak przeprowadzić w swojej instytucji własny warsztat z wykorzystaniem otwartych zasobów i nowych technologii.

Nabór na kurs ruszy już 5 grudnia na stronie Centrum Cyfrowego.

loga sponsora projektu z POPC
Tytuł: loga sponsora projektu z POPC