Pracujesz w bibliotece? Opowiedz nam, jak się uczysz

Wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) ruszamy z nowym projektem Spółdzielnia Otwartej Edukacji w bibliotece. To projekt skierowany do osób pracujących w bibliotekach, które chcą zwiększyć swoje kompetencje dotyczące otwartych zasobów edukacyjnych.

Projekt zakłada, między innymi stworzenie kursu e-learningowy, który będzie wspierać bibliotekarki i bibliotekarzy w tworzeniu otwartych zasobów edukacyjnych. Aby zrobić to jak najlepiej postanowiliśmy zapytać u źródła.Chcemy dowiedzieć się, jak bibliotekarki i bibliotekarze uczą się online, z czego korzystają i czego potrzebują, aby skutecznie zdobywać nową wiedzę.

Dlatego też prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej tego, jak lubicie się uczyć jakiego wsparcia potrzeba Wam w tworzeniu otwartych zasobów edukacyjny. Ankieta znajduje się tutaj: https://profitest.pl/s/25392/STa805Lv

Kurs będzie darmowy. Przeznaczony dla wszystkich pracowników bibliotek, jak również edukatorów i animatorów, którzy będą chcieli się dowiedzieć jak stworzyć własne zasoby edukacyjne, jak wykorzystywać te już istniejące, ale również jak uczyć innych o otwartej edukacji.

Kurs ruszy w styczniu i potrwa 6 tygodni. Uczestników kursu będą wspierali mentorzy, kurs będzie opierał się na wiedzy teoretycznej, ale również na ćwiczeniach praktycznych. Każdy uczestnik będzie miał okazję stworzyć swój własny zasób edukacyjny i podzielić się nim z innymi.

Więcej informacji o samym kursie już na początku września.

ccby
Autor: K. Pacholak