Zmiany kierownictwa w naszej Fundacji

Alek Tarkowski - portret
Tytuł: Alek Tarkowski - portret
ccby
Autor: Fundacja Centrum Cyfrowe

Nadszedł moment zmiany w kierownictwie naszej organizacji. To dla mnie ważny i ekscytujący moment. Podjąłem decyzję, by z początkiem 2021 roku zrezygnować z funkcji Prezesa Zarządu Centrum Cyfrowego i przestać być jego pracownikiem. Zamierzam nadal wspierać naszą organizację w roli Fundatora i doradcy Zarządu. Ale stery przekazuję liderkom naszej organizacji, które pozostają w Zarządzie – a sam wyruszam w nową przygodę zawodową. Robię to z radością i zaciekawieniem – przekonany, że jest to dobra decyzja zarówno dla organizacji, jak i dla mnie.

W tym roku nasza organizacja obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia. Nadal realizujemy misję, którą sformułowaliśmy dziesięć lat temu, tworząc Centrum Cyfrowe. Pisaliśmy wtedy: „Tworzymy think-and-do tank zrzeszający ekspertów zajmujących się budową społeczeństwa cyfrowego w Polsce. Instytucję, która stanie się ważnym miejscem debaty nad jego rozwojem, oraz będzie aktywnie budować jego elementy”. Chcieliśmy promować otwartość i świadome podejście do technologii, łącząc pracę z politykami publicznymi („think”) i bardziej praktyczne projekty, wspierające inne instytucje i organizacje w ich cyfryzacji („do”).

Jednocześnie, przez dekadę Centrum Cyfrowe rozwijało się dzięki pomysłom i energii kolejnych osób, które dołączały do organizacji i ją kształtowały. Po dziesięciu latach istnienia, mimo trudnego dla całego świata roku, nadal się rozwijamy. Mamy stały i stabilny zespół, uruchamiamy nowe projekty – jak chociażby Otwarta Zachęta. Kończymy przegląd naszej strategii, którą uzupełniamy o nową strategię komunikacji.

Uznałem, że to najlepszy moment, by przekazać kierownictwo w ręce osób, z którymi przez ostatnie dwa lata prowadziłem organizację. Jestem przekonany, że ta zmiana otworzy nowy rozdział dla Centrum Cyfrowego i otworzy nas na nowe podejścia, kierunki działań i szanse rozwoju. Wierzę, że organizacje powinny być współtworzone i współzarządzane – a to oznacza także rotację na kluczowych, kierowniczych stanowiskach. Bardzo jestem ciekaw, gdzie nowy Zarząd zaprowadzi Centrum Cyfrowe.

Zamierzam nadal zajmować się sprawami dotyczącymi społecznego wymiaru technologii oraz otwartości – o swoich planach obiecuję dać znać przed końcem roku.