Zaproszenie na spotkanie | Czy pandemia zmieniła nasze oczekiwania wobec technologii?

Czy pandemia sprawiła, że zaczęliśmy wykorzystywać technologie w zupełnie nowy sposób, a może wciąż stosujemy dobrze znane schematy i rozwiązania?

Od początku pandemii technologia coraz mocniej wkracza w życie społeczne. Która z innowacji zostanie z nami na dłużej,a która wyłoniła się tylko chwilowo, by zaspokoić bieżące potrzeby? Prezentujemy analizę „stanów przejściowych” w pięciu obszarach: dobrostanu, przedsiębiorczości, pracy, kultury i platform internetowych. W każdym z nich opisujemy specyfikę zachodzącej obecnie zmiany, wyłanianie się nowych nowych fenomenów lub istotnych ruchów społecznych.

O wnioskach z raportu „Cyfrowe stany przejściowe. Monitoring społeczeństwa cyfrowego marzec-czerwiec 2020” chcemy porozmawiać 14 lipca o 10:00 w czasie spotkania online z Katarzyną Drożdżal, Aleksandrą Janus i Alkiem Tarkowskim, autorami publikacji. Dyskusja będzie się toczyć wokół następujących wątków:

  • Czy pandemia sprawiła, że zaczęliśmy wykorzystywać technologie w zupełnie nowy sposób, a może wciąż stosujemy dobrze znane rozwiązania i schematy?
  • Czy pojawiły się  innowacje, które wyznaczą trendy na następne lata?
  • Które technologie nie przeszły testu lockdownu?
  • Jakie narracje pomagają nam dzisiaj opisać czas kryzysu i zmianę zachodzącą na styku technologii i społeczeństwa?

Na webinar można się zarejstrować pod tym linkiem.

spotkanie online _ 14 lipca _ g. 10_00
Tytuł: spotkanie online _ 14 lipca _ g. 10_00